KNIŽNÍ TIPY na březen 2022
Milí čtenáři, i tento měsíc jsme pro vás připravili tipy ke čtení, tentokrát se zaměřením na naučnou a dětskou literaturu.
Winston Churchill: vrcholy a pády od Erika Larsona je kniha plná napínavých válečných zvratů a politických manévrů. Přestože o britském válečném premiérovi už existuje bohatá literatura, autorovi se podařilo najít nový úhel pohledu.
Další kniha Vyhořet může každý (kolektiv autorů) je z ediční řady Destigma, která se za přispění známých osobností snaží změnit pohled na psychické problémy různého typu. O tom vám poví své moderátor Aleš Cibulka, mezzosopranistka Dagmar Pecková a sportovní reprezentantka Olga Šípková. Otevřeně přiznávají, že je maximální nasazení přivedlo na cestu do pekel.
Monika Ben Thabetová a její kniha Tajná moc čísel vás přesvědčí, že i prostřednictvím čísel lze nahlédnout do těch nejzazších koutů osobnosti člověka a že ho můžeme díky nim také lépe pochopit a porozumět jeho potřebám.
Planeta Země: kruté místo k žití, tak vidí svět generál v záloze Andor Šándor, bezpečnostní znalec, kterého většina české veřejnosti respektuje, zatímco menšina mu stále něco vytýká. Projel celý svět s výjimkou Antarktidy a umí o něm vyprávět.
Jak se Fidelu Castrovi podařilo vodit CIA za nos po desítky let? Proč si Neville Chamberlain myslel, že může věřit Adolfu Hitlerovi? To jsou jen některé otázky, které rozebírá Malcolm Gladwell ve své knize Proč si nerozumíme?
Kdo by neznal Petru Kvitovou a její neuvěřitelný příběh? Petr Čermák popisuje, jak se obyčejná holka ze slezského městečka Fulneku stala z neznámé tenisové Popelky bílou královnou.
Michael Třeštík se v architektuře skutečně vyzná. Radí, jak o architektuře přemýšlet, čeho si všímat, o čem pochybovat a nad čím žasnout. Svým osobitým pohledem dokáže zaujmout jak děti, tak dospělé, ve své knize Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče. V knihovně najdete také další díl Umění vnímat umění pro děti a rodiče.
Znáte edici Má to háček? Je určená dětem od 7 let a hrdinové knih z této edice mají určitý problém či diagnózu. Knížky mohou být inspirací i povzbuzením všem malým čtenářům, kteří se s nějakým háčkem potřebují vyrovnat. A co dělat, když někoho zakleje deprese? O tom vypráví druhačka Věnka se svou rodinou v knize Lenky Rožnovské - Smutno se musí vyšeptat.
Děti určitě ocení humornou knihu Davida Walliamse - Sliz, která je o malém ostrově, na kterém by nebylo nic zvláštního, kdyby na něm nebylo tolik dospělých, kteří dětem vše znepříjemňují. A někdo tomu už musí udělat přítrž! Ale kdo najde dost odvahy? Jedině Ned, který vládne neobyčejnou superschopností.
Pokud máte rádi řadu Příběhy slepičí babičky, máme pro vás další díl, tentokrát O netopýrovi, který měl noční můry. Kdysi spával jako všichni ostatní - vleže a v noci. Ale budily ho noční můry. Ostatní zvířátka z něj byla pořádně zoufalá. Víte, proč najednou začal spát hlavou dolů? A proč je v noci vzhůru? To se dozvíte v knize Christiny Beigel.
Motýlí kniha od Martiny Macháčové je kniha plná nejen motýlů, skřítků, rozkvetlých luk, bzukotu, vůní, ale také edukativních příběhů plných dobrodružství pro všechny zvídavé děti.
A poslední kouzelnou knihou pro děti je leporelo Procházka lesem s odkrývacími okénky a vyznačenou cestou pro konečky prstů, která vám pomůže se v tomto rušném lese vyznat a poznat jeho obyvatele. Kniha je z oblíbeného nakladatelství Svojtka&Co.
Více novinek najdete v našem ON-LINE KATALOGU.